На самому великому Малайському архіпелазі, на території Індонезії розташований мальовничий острів Балі. Острів входить до групи малих Зондийских островів. Площа Балі - 5780 м2, населення - 3 890 757 осіб. Острів Балі один з найбільш відвідуваних туристичних курортів. На острові є все для хорошого відпочинку: мальовничі краєвиди, привітні люди, прекрасні пляжі, стародавня культура з красивими храмами, добре розвинена інфраструктура.
Як і у всіх країнах на острові Балі є свої традиції, культура і загадка.
- Острів Балі омиває Тихий і Індійський океан. Острів має своєрідний рельєф, де є гори з вулканами і низовини.
- На острові є чотири види лісу: саванний, листопадний, гірський і вічнозелений.
- Острів Балі називають «пулау Кахьянган», що означає «острів богів».
- Острів відкрили для відпочинку хіпі, які певний час мешкали на території Куті. В результаті «паломництва хіпі» уряд Індонезії вирішили зайнятися розвитком курорту і тризма. Благополучного розвитку посприяли Світовий банк і ООН, вони вклали кошти для туристичного розвитку Балі.
- Архітектура острова незвичайна, будиночки корінних жителів дуже легко можна сплутати з маленькими храмами. Балійці дуже релігійні і вони прикрашають свої будинки великою кількістю статуй на релігійну тему.
- Як не дивно, але Українська мова є одним з найпопулярніших в світі, на ньому говорять близько 200 мільйонів чоловік.
- На Балі розмовна мова ділиться на три рівня, залежить від приналежності до касти, піднесений, середній, грубий. Жителі з певної касти, можуть використовувати тільки ту мову, до якого належить за статусом.
- На території Балі в північно-східній частині знаходяться два великих вулкана: Гунунг-Агунг (3142 метра), Гунунг-Батура (1717 метрів)
- Острів має протяжність 80 кілометрів.
- Температура на острові може коливатися. Температура на пляжі перевищує 30 градусів, а біля гір або підніжжя вулкана досягає 15 градусів.
- Індонезія густонаселена мусульманська країна, але на острові 90% жителів сповідують індуїзм. На Балі шанують таких богів як Шива, Брахма, Вішну, а також верховного бога Санг Янг Віді Васа.
- Місцеві жителі дуже релігійні, цим пояснюється велика кількість храмів на острові. За деякими даними їх налічують близько 11000. Деякі храми такі як Улувату і Танах Лот є пам'ятками архітектури.
- У кожному домі є свій маленький храм, де мешканці проводять свої релігійні обряди.
- Балійці вважають додому живим створінням, головою є сімейний храм (домашній храм обов'язково повинен дивитися на вулкан Агунг), руки – житлові споруди, ноги - комора, кухня.
- Балі – острів свято, 230 днів у році припадають на святкові ходи, барвисті події, цікаві звичаї. Жителі, які проживають на острові, мають різні національності і віросповідання, тому тут святкують як мусульманські, індуїстські так і християнські свята.
- Однієї з найбільш дивних традицій острова є церемонія спилювання зубів. Зміст традиції в укороченні іклів, для того щоб людина була позбавлена походити на демонічні сутності і упокорення шести головних на Балі гріхів: жадібність, хіть, гнів, ревнощі, пияцтво, зарозумілість.
- Більшість мешканців не сповідують мусульманство, але все ж їм дозволено багатоженство. Чоловік може взяти в дружини чотирьох жінок, при цьому на другу, третю і четверту дружину, перша дає дозвіл. На даний час на Балі є багатоженство. Але в основному воно поширено серед балійців вищих каст.
- На острові в різних куточках можна зустріти статуї, одягнуті в чорно-білі спідниці і шапки, так місцеві жителі вірять в магічні здібності і можливість оживати ночами.
- Бездітність і імпотенція є приводом для розлучення.
- Балійці люблять дітей, особливо хлопчиків, вони продовжують рід, доглядають за літніми батьками, успадковують землі. Дівчатка йдуть у сім'ю чоловіка і успадковувати щось із своєї сім'ї не мають права.
- Самим відомим напоєм вважається елітна кава Kopi Luwak. Спосіб приготування: сировину збирають з екскрементів тварини різновиди сивет, поїдає стиглі зерна кави.
- На вулицях і узбережжі можна зустріти безлічі різнокольорових парасольок їх називають «tedung», що означає «захист» і кожен колір має своє значення, корінне населення вірять, що парасольки несуть захисну функцію. На Балі є чотири священних кольори: червоний, зелений, білий, жовтий.